شرکت لکوموتیوریل اروند Locomotive Rail Arvand Co.
061-33730295 
info@locorail.ir

جمع هزینه خرید : 0 تومان

رفتن به سبد خرید
خلاصه:

واگن باری به عنوان یک ماشین ریلی عمومی بخش اعظمی از ناوگان ریلی راه آهن را به خود اختصاص داده است و با پیشرفت روزافزون صنعت حمل و نقل و افزایش تقاضا برای حمل بار توسط وسایل نقلیه ریلی، وجود واگنهای باری برای نیل به این هدف ضروری است. واگنهای باری براساس طراحی و ساختمان خود انواع متنوعی از بارها را می توانند جابجا کنند. برای آنکه سلامت و ایمنی بارها حفظ شود لازم است در این راستا ضمن شناسایی و آشنایی با مجموعه ها، قطعات و سیستم های مرتبط و کاربری آنها  از فرایند تعمیرات اساسی واگنهای باری آگاهی پیدا نمود. از این رو هرگونه بهبود در ساختمان و روش بهره برداری، نحوه تعمیر اصولی و به موقع آن می تواند گامی موثر در جهت افزایش بهره وری و کاهش خسارات ناشی از بهره برداری نادرست آن باشد. 

واگن باری به عنوان یک ماشین ریلی عمومی بخش اعظمی از ناوگان ریلی راه آهن را به خود اختصاص داده است و با پیشرفت روزافزون صنعت حمل و نقل و افزایش تقاضا برای حمل بار توسط وسایل نقلیه ریلی، وجود واگنهای باری برای نیل به این هدف ضروری است. واگنهای باری براساس طراحی و ساختمان خود انواع متنوعی از بارها را می توانند جابجا کنند. برای آنکه سلامت و ایمنی بارها حفظ شود لازم است در این راستا ضمن شناسایی و آشنایی با مجموعه ها، قطعات و سیستم های مرتبط و کاربری آنها از فرایند تعمیرات اساسی واگنهای باری آگاهی پیدا نمود. از این رو هرگونه بهبود در ساختمان و روش بهره برداری، نحوه تعمیر اصولی و به موقع آن می تواند گامی موثر در جهت افزایش بهره وری و کاهش خسارات ناشی از بهره برداری نادرست آن باشد.

با توجه به نیاز کشور به خدمات در حوزه حمل و نقل و اینکه صنعت ریلی هم اکنون از صنایع حائز اهمیت جهان است و کشور ما نیز نیازمند توسعه این صنعت است لذا به منظور بالا بردن سطح کيفى خدمات و وضعيت واگن ها، هر ساله تعداد زيادى از آنها تحت تعمير اساسى قرار مى گيرند. تعمیرات اساسی واگن ها بطور معمول هر ۳ سال یکبار اعمال میشود که در این راستا شرکت لکوموتیو ریل اروند یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت بزرگ فولاد خوزستان با ماشین آلات مجهز و پیشرفته و نیز کادر فنی کارآزموده و مجرب قادر در حوزه خدمات تعمیراتی انواع واگنهای باری با فرآیند های جامع تعمیراتی همچون: بازسازی چرخ و محور، تعمیرات اساسی انواع سوپاپ سه قلو و خودکار ترمز، بازسازی کف و بدنه واگنهای لبه بلند و رفع پوسیدگی آنها و همچنین ساخت دربهای جانبی واگنهای لبه کوتاه در استان خوزستان بعنوان تنها شرکت دارای مجوز تعمیرات واگنهای باری تجهیز و راه اندازی شده است.

این مجموعه با برخورداری از کلیه امکانات یکی از فعالترین و بزرگترین مجموعه ها در زمینه تعمیرات واگن های باری بوده و در مجاورت ایستگاه راه آهن جنوب واقع در استان خوزستان قرار گرفته است. دفتر مرکزی و کارگاه تعمیرات اصلی این شرکت در راه آهن جنوب (اهواز) مستقر بوده و سایر کارگاه های زیر مجموعه در شرکت فولاد خوزستان واقع شده اند.

خدمات مرتبط