شرکت لکوموتیوریل اروند Locomotive Rail Arvand Co.
061-33730295 
info@locorail.ir

جمع هزینه خرید : 0 تومان

رفتن به سبد خرید
خلاصه:

واگن‌ها براساس طراحی و ساختمان خود انواع متنوعی از بارها را می‌توانند جا‌به‌جا کنند و برخی از آنها بسته به ساختار خود قابلیت تخلیه و بارگیری کالا را نیز دارند. برای آنکه سلامت و ایمنی بارها حفظ شود لازم است با توجه به حجم و ماهیتی که دارند با یکی از انواع واگن باری حمل شوند. از انواع واگن های باری میتوان واگن لبه کوتاه را نام برد. واگن های لبه کوتاه نوعی از انواع واگن های باری است که اغلب از آن جهت حمل و نقل محمولات فولادی و مصالح ساختماني و همچنین ماشين آلات و كالاهاي سنگين استفاده می کنند. این واگنها در دو نوع دو محوره و چهار محوره ساخته مي شوند. ارتفاع آنها ۴۰۰ الی ۶۰۰ میلی متر است. لبه های جانبی و سر کلگی لولایی بوده تا در صورت لزوم لبه های جانبی به طور عمود به خط آهن باز و واگن همانند یک واگن مسطح مورد استفاده قرار گیرد. واگن های لبه کوتاه مجهز به ستون هاي فولادي محافظ مي باشند كه اين ستون ها قابل جدا شدن هستند. لبه هاي واگن از فولاد مقاوم ساخته شده بگونه اي كه مي توان با خواباندن آن بر روي تامپون از آنها به عنوان پل بين واگن ها جهت عبور وسايل نقليه استفاده نمود. ارتفاع اين لبه ها بين 40 تا 60 سانتي متر مي باشد. ظرفیت این واگنها بین 52 تا 53 تن متغیر است. در حال حاضر واگن هاي لبه كوتاه آلماني ، مجاري ، روماني ، ايراني و اكرايني در راه آهن ايران استفاده مي شود. به هنگام بارگیری کالا یا محصولات بر روی واگن های لبه کوتاه، می بایست مشخصات واگن و خطی که بر روی آن حرکت می کند درنظر گرفته شود. نباید ایمنی مسیر واگنها با جابجایی بار یا مرکز ثقل آن، وجود باد، برف و یا یخ زدائی سطوح بارگیری به خطر بیفتد. بنابراین کالاها بایستی در وضعیتی پایدار بارگیری شوند و از نظر طولی و عرضی محکم شوند. لذا هیچگونه خسارتی نباید به علت چیدمان و قرارگرفتن بار رخ دهد. در همین راستا دیواره ها، کناره ها و ستونها میبایست معمولا در وضعیتی ایستاده قرار گیرند. بنابراین این شرکت جهت حفظ سیر ایمن واگن های باری لبه کوتاه اقدام به طراحی و ساخت پایه نگهدارنده بار واگن، پشت بند دربهای جانبی و همچنین درب های جانبی نموده است.

واگن‌ها براساس طراحی و ساختمان خود انواع متنوعی از بارها را می‌توانند جا‌به‌جا کنند و برخی از آنها بسته به ساختار خود قابلیت تخلیه و بارگیری کالا را نیز دارند. برای آنکه سلامت و ایمنی بارها حفظ شود لازم است با توجه به حجم و ماهیتی که دارند با یکی از انواع واگن باری حمل شوند. از انواع واگن های باری میتوان واگن لبه کوتاه را نام برد. واگن های لبه کوتاه نوعی از انواع واگن های باری است که اغلب از آن جهت حمل و نقل محمولات فولادی و مصالح ساختماني و همچنین ماشين آلات و كالاهاي سنگين استفاده می کنند. این واگنها در دو نوع دو محوره و چهار محوره ساخته مي شوند. ارتفاع آنها ۴۰۰ الی ۶۰۰ میلی متر است. لبه های جانبی و سر کلگی لولایی بوده تا در صورت لزوم لبه های جانبی به طور عمود به خط آهن باز و واگن همانند یک واگن مسطح مورد استفاده قرار گیرد.
واگن های لبه کوتاه مجهز به ستون هاي فولادي محافظ مي باشند كه اين ستون ها قابل جدا شدن هستند. لبه هاي واگن از فولاد مقاوم ساخته شده بگونه اي كه مي توان با خواباندن آن بر روي تامپون از آنها به عنوان پل بين واگن ها جهت عبور وسايل نقليه استفاده نمود. ارتفاع اين لبه ها بين 40 تا 60 سانتي متر مي باشد. ظرفیت این واگنها بین 52 تا 53 تن متغیر است. در حال حاضر واگن هاي لبه كوتاه آلماني ، مجاري ، روماني ، ايراني و اكرايني در راه آهن ايران استفاده مي شود.
به هنگام بارگیری کالا یا محصولات بر روی واگن های لبه کوتاه، می بایست مشخصات واگن و خطی که بر روی آن حرکت می کند درنظر گرفته شود. نباید ایمنی مسیر واگنها با جابجایی بار یا مرکز ثقل آن، وجود باد، برف و یا یخ زدائی سطوح بارگیری به خطر بیفتد. بنابراین کالاها بایستی در وضعیتی پایدار بارگیری شوند و از نظر طولی و عرضی محکم شوند. لذا هیچگونه خسارتی نباید به علت چیدمان و قرارگرفتن بار رخ دهد. در همین راستا دیواره ها، کناره ها و ستونها میبایست معمولا در وضعیتی ایستاده قرار گیرند. بنابراین این شرکت جهت حفظ سیر ایمن واگن های باری لبه کوتاه اقدام به طراحی و ساخت پایه نگهدارنده بار واگن، پشت بند دربهای جانبی و همچنین درب های جانبی نموده است.

خدمات مرتبط